GALERİ

İşte en trendy ve modern erkek saç modelleri ve nasıl yapıldıkları!

Erkekler için birçok saç modeli var ve içlerinden seçim yapmak gerçekten zor. Ancak trendlere uygun bir saç modeli seçmek gerek! Trendleri takip etmekte zorlanıyorsan ve bu saç modellerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için bir rehbere ihtiyacın varsa doğru yerdesin! İşte trendy erkek saç modelleri ve nasıl yapıldıkları!

-Karmakarışık saç stili

Sadece ön kısımların uzun olduğu bir saç kesimin varsa ve saçların dalgalıysa bu saç modeli tam sana göre! Saçlarının ön kısmına az miktarda şekillendirici krem uyguladıktan sonra parmaklarınla saçlarını dağıt. Ardından yuvarlak bir fön fırçasına ön kısımdaki saçlarını sar ve dışa doğru fön çek. Son olarak da oluşan dalgayı dağıt. İşte bu kadar!

-Topuz stili

Senenin en önemli erkek saç trendlerinden, “man bun” denilen topuz stilleri uzun saçlara sahip erkekler arasında çok popüler! Eğer “ben de mutlaka bu trendi denemeliyim” diyorsan saçlarının en azından kulak hizasında olması gerektiğini unutmamalısın. Saçların zaten uzunsa da, ensenin biraz üstünde saçını toplayıp burgu oluştur ve lastik tokayla sabitle. Bu kadar kolay!

-Dağınık dalgalar

Şekillendirici jöleyi saçlarına uygulayıp, arka kısımlar geriye doğru olacak şekilde şekillendir. Ardından saçlarının ön kısımlarını tutam tutam parmağına dolayıp bukle şekli almasını sağla. Son olarak da tüm saçını ellerinle dağıt.

-Uzun ve düz saçlar

Lost dizisinin Sawyer’ını hatırlıyor musun? Sawyer karakterini canlandıran Josh Holloway, genelde uzun saçlarını düz şekilde kullanan ünlülerden. Sen de uzun saçlarını düz stilde kullanmak istersen, saçlarına durulanmayan bir bakım kremi veya şekillendirici krem uyguladıktan sonra saç fırçası ile tarayarak saçını kurutarak düz bir görünüm elde edebilirsin.

-Orta uzun, dalgalı saçlar

Saçların orta uzunsa, dalgalı bir stil tercih edebilirsin. Saçlarını yandan ayırıp yuvarlak fön fırçası ile geriye doğru fön çek ve fön işlemi bittikten sonra ellerinle şekillendirici uygulayarak dağıt.

-Geriye doğru stil

Ünlü şarkıcı Justin Timberlake, undercut kesim saçlarında geriye doğru bir saç stili tercih ediyor. Saçına jöle uyguladıktan sonra geniş dişli bir tarakla geriye doğru tara eğer saçların elektrikleniyorsa şekillendirici krem de uygulayabilirsin.

-Undercut stil

Saçların yanlarının kısa, üstünün ise uzun olduğu undercut saç kesimindeki bir saçı şekillendirmek için sadece saçının üst kısmını şekillendirmen yeterli. Saçının üst kısmına jöle uygulayıp geriye doğru, parmaklarınla şekillendir. İşte bu kadar!

-Yandan ayrılmış saç modeli

Biraz resmi bir saç modeli arıyorsan, yandan ayrılmış saç modelini tercih edebilirsin. Saçlarına jöle veya şekillendirici krem uyguladıktan sonra yandan, derin bir ayrım oluştur. Sonrasında da saçlarını tara ve hazırsın.

Photo credit: Getty Images, Pinterest

Kaynak:Selen C. sacsirlari.com

×

Merhaba şu anda çevrimiçiyiz

×